April 11, 2018 evicka

Život je jinde ( Life is somewhere else ) a Mudra pre týždeň 9.4 – 15.4.2018

Život je jinde.

Dávno som si túto knihu vybrala, do jej stránok som sa až teraz nedávno v pokojnom vánku ponorila na hainburskej tráve. Kde je teda ten život? Vo vôňach mandľových stromov, bažantoch s červenou hlávkou, v mäkkých dotykoch a hlbokých objatiach, prepojeniach sfér, galaxií, za zatvorenými očami k novým svetom, svojim možnostiam, kráse, potenciálom? V rolujúcom sa obrovskom zelenom jablku – roluje sa smerom ku mne a cesta pod ním smerom odo mňa, a tak ho nikdy(?) nedočiahnem, nikdy ma neprejde, nikdy naň nenaskočím… energie sa zapletajú prepletajú, spájajú. Naše túžby, sny, priania sa v dokonalom načasovaní stretávajú, rozsvecujú, vedú nás. K svetlu.

Karta tejto mudry je značne poškodená, zaplavil ju prúd vody ktorý sa nemilosrdne hnal nadol barrancom na la gomere, mojej milovanej ostrovnej láske, raju na Zemi. A predsa prežila. Tá týždňová búrka poničila mnohé miesta, rastliny, palmy, kaktusy, zaplavila meditačné centrum, prerazila si cestu cez kamenné steny, ukázala svoju moc. A potom vyšlo slniečko, usušilo naše zmoknuté šaty, knihy, túžby a novou silou nabilo celý ostrov úsmevom.

Často mi Longing mudra ‘vyšla’pri takom rannom náhodnom odkrytí kariet. Čo sú naozaj naše túžby a ako sa k nim v hluku okolitého sveta vrátiť a pochopiť ich? Cez ticho dýchania, meditáciu, ktorá s nami najviac súznie, môže to byť meditácia tancom, behom, vŕtaním do dreva..  🙂

 

TÚŽBA

Privítaj ju

Špirálová mudra posilňuje vegetatívny nervový systém a aktivuje produkciu ‘feel good’ hormónov. Ruky sú prekrížené, malíček, prstenník, a stredný prst prepletené.

Precíť seba sediac na špirále siahajúcej do hĺbky zeme pod tebou a vysoko do výšky nekonečnej oblohy. Keď sa necháš zatiahnuť nadol, život sa ti zdá bez zmyslu. Takže namiesto toho sa vyber smerom nahor, po špirále, v dôvere a vedomí, že tam sú ďalšie svety, sily a tajomstvá, skrývajúce sa za našim ‘bežným’ videním.

 

Beyond the Beyond

Beyond the furthest limits

I find light and bliss