June 5, 2018 evicka

Všehochuť začínajúceho leta a Mudra pre prvý júnový horúci týždeň 4.6.2018 – 10.6.2018

OPPORTUNITY

Take your chance

Táto mudra je venovaná Bohyni vnútornej pravdy, čistoty a jednoty. Synchronizuje obe polovice mozgu, aktivuje pamäť, podporuje schopnosť absorbovať a a zdieľať vedomosti (napríklad pri skúškach) a je výborná tiež pre pľúca.

Predstav si seba vstupujúc do čakry tvojho tretieho oka. Je to pocit, akoby si sa nachádzal/a v ružovo sfarbenom nebi. Polož si otázky týkajúce  sa istých situácií, oblastí tvojho života, ktoré momentálne najviac riešiš – stíš sa – a počúvaj veľmi pozorne!

Afirmácia: Prajem si prijímať moje šance tak ako prichádzajú: využiť ich, užiť si ich a transformovať k najlepšiemu výsledku.

 

Pred dvomi mesiacmi som sa vrátila na tisíckát transformovaná z trojmesačného po-Bytu By-tia na kanárskych ostrovoch. Tak plná lásky a ohňa (červená ako rak – trošku som sa spálila pri zažívaní prítomného okamihu:)) až som si hovorila, že fajn že som prišla na naše milé malé Slovensko, trošku sa schladím, vnorím do lesov a stretnem svoju rodinku a drahých priateľov. Zároveň sa po pobyte v panenskej prírode, bývania v jaskyniach trošku znovu skultúrnim a niečo pekné tu vytvorím. Lebo tam vám to naozaj nemyslí. Ako v dnešný deň – slnko pečie, vietor odfukuje myšlienky z hlavy, more buráca a zároveň láka.. Tak sa pomaly prebúdzate do nových dní s výhľadom na oceán, s nekonečným pokojom v srdci, pozorujete vtáky..a dni si plynú. Potom si urobíte celodennú namáhavú túru na opustenú pláž medzi útesmi – ku kúskom raja na rajskom ostrove. Denne v pohybe, denne v plynutí, niekedy v miernej rezistencii k tomu Božskému pocitu kľudu v sebe samej a v opätovnm prijímaní seba samej. Nové piesne, hudobné nástroje, hra vetra o struny, hra vĺn o duny, žiarivé oči “zdomorodených” hippies a nomádov, láskavé objatia. Všehochuť všetkého, kombinácia nekombinovateľného, jednoduchosť v totálnej zložitosti..Vesmírme stretnutia. Vnímanie, cítenie, zapájania iných (nad) zmyslov. Bez stien a ulíc, bez billboardov a nápisov, v nekonečnej radosti z farebného tieňa, z radosti toho druhého – jeden si kúpil políčko so záhradkou, druhému žiaria oči z hry na hangu, Misha sa liečila z nádoru, objatia spolupatričnosť, pomoc, pochopenie, Láska. A teraz si ju ponechať a priniesť takú sviežu a ľahkú a detskú sem k nám. Vlastne kdekoľvek kadiaľ sa pohybujem – ju rozdávať a veriť že jej je stále dosť, nepoddávať sa rôznym vzorcom, predstavám, nízkym vibráciám. – nie vždy jednoduchá úloha. Vážiť si “luxus” (?) stien, teplej sprchy, termínov (?:)) , zrýchleného tempa, tvorenia (?) .. Všetko sa deje oveľa rýchlejšie, ľudia počas horúceho dňa sedia v chladnej kancelárii, objímajú sa menej, poprípade si ani nepozrú do očí. do akej miery sa prispôsobiť, do akej nie? Nechať otázky otázkami, naďalej sa spoliehať na svoje srdce a Svoje vedenie, spievať nahlas, trúbiť na didgeridoo a pomáhať. Akokoľvek – úsmevom, dotykom, bosými nohami. Tak. A je to. AHO