April 24, 2018 evicka

Shamanic drum a Mudra pre týždeň 23.4 – 29.4.2018

COURAGE

Ukáž, čo v tebe je

Durga mudra

Už podľa názvu je jasné,že je táto mudra venovaná neporaziteľnej Bohyni Durge. Sedí na vrčiacom levovi a v oboch rukách drží zbraň. Používa ich nielen na odstrašujúci efekt, zabíja nimi nepriateľov a posiela ich do svetla.

Keď sa ohlási panický atak, je dôležité aby si obmedzil/a svoj nádych a zintenzívnil/a výdych. Drž svoje dlane tesne pri sebe, stoj s jemne pokrčenými kolenami, sústreď sa na svoje chodidlá. Vizualizuj si seba ako zbraň ovládanú Durgou. Tvoj zjav a vyžarovanie ti zaistí rešpekt u druhých. Chce sa ti pri tejto predstave smiať? Enjoy it!

 

To, čo sa ma pokúša ohroziť nie je nič viac než len duch, myšlienka, ktorú vyženiem jediným mihnutím oka.

 

Tento silný nástroj som si vyrábala vlastnými rukami. Kože boli pripravené, namočené, dierky vytvarované. My sme so ženami navliekali a spievali. Predtým obúchavali o stromy aby sa dali natiahnuť na drevený rám. Diviaky sa prišli pozrieť do našej tesnej blízkosti. Že čo to tam s tými kožami stvárame. Práca to bola niekoľkohodinová. Vkladali sme doňho vlastnú energiu. Nakoniec je tam ešte energia dvoch mužov, ktorí mi v závere pomohli. Prijala som pomoc. Ako si iste všimnete , koža nie je na všetkých miestach rovnomerne utiahnutá. Ale som sa naučila s tým žiť. A bubon znie. Pomáha a lieči. Hodil sa mi ako “podklad” k Durge. Ak nemáš bubon, zabubnuj si na stehno, do plných líc, do vankúša, teš sa z radostných myšlienok, prekvapení a z nového tvorenia. Ak sa chceš dať “obubnovať” sleduj moje najbližšie akcie. Let’s create together!