July 18, 2018 evicka

DANA Veľkňažka

Ako by som stále neverila, že to (čo?..- život, vnímanie, chápanie, preciťovanie ) môže byť až také krásne. Také ľahké, jednoduché, výživné. A potom zbadám žiarivý obraz vzlietajúceho anjela, ženy, plný hlbokej farebnej radosti, sily.. prechádza mi všetkými bunkami, cez oči rozvibruje moje srdce, ktoré sa furt len otvárať chce. Otvárať, cítiť teplo, objímať. Byť zas a znova uisťované, že je v bezpečí, že sme tu všetci spolu na jednej lodi, že sme sem z nejakého dôvodu prišli a že sa máme stretnúť a pomôcť si tí, ktorí si máme pomôcť, vyliečiť sa z našich programov, radovať sa z tvorenia, zdieľať svoje dary. Môj byt očami dvoch milých chlapcov z Nigérie: plný mandál, hudobných nástrojov, kvetov na plachtách, v kútoch, v oknách, zvláštnej pre mňa jednej z Naj obľúbenejších – vône Palo santa, šalvie a indických tyčiniek 5tich elementov, obrazov slonov, šungitovej vody, pierka, mušle, kamene.. Pýtajú sa ma, či chodím do Afriky a prinášam si to odtiaľ :-)) A ja že nie, že aj u nás sa také nájdu. Napríklad na brehu Dunaja v malej maďarskej dedinke Zebegeny. Tancujeme tam cez víkend o dušu – pre Dušu s ďalšími nadšencami, bytosťami maďarskými, rakúskymi, slovenskými. Pozeranie do očí, objatia, vystrihovanie si z časopisov farebné obrázky, lepidlo, nožnice – téma Dance inside me. Liečenie vnútorného dieťaťa cez zbieranie mušlí, dobrovoľné ponuky masáže, pohladenie. Čím viac ne-očakávaš, tým viac sa ti takéto krásy dejú, z každej strany. Energie sa pomixujú, spletú a rozpletú, navýšia, prepoja, zasvietia. Vnímam seba v skupine a skupinu v sebe. Ako si udržať seba a pritom byť súčasťou skupiny. Plávame ako dvaja Robinsoni proti prúdu na neďaleký ostrov, cez španielske slová sa vnárame do bahenného brehu. Maďarský Zoli-cicuš mi rozpráva o svojom živote. Detstvo ľahké nemal. Kam ho to posunulo, čo mu to dalo. Čo nám dáva takýto tanec? Cez telo k intuícii až extáze.. mne osobne sa za zavretými očami začnú ukazovať – keď sa na to nesústredím – rôzne obrazy. Niekedy prídu formou farby, niekedy formou slov. Taký ten vnútorný najvnútornejší hlas si stiahne nejakú informáciu z Akáše a prinesie ju ku mne. Tentokrát to boli heslá Egypt, Turecko. Či sa tam mám vybrať, pozrieť pyramídy, urobiť workshop tancov jogy, neviem. Budem sa pri ďalšej (tanečnej) meditácii pýtať, že prečo. A čo ďalej s touto informáciou..pozrieť si lety, ponuky. Tak sa od bratislavského bytu, nigérijských chlapcov, maďarského prúdu prepracujem v jednom článku až do Egypta. :-)) Aké sú tie slová čarovné, klávesnice rýchle, myseľ tvorivá. V tureckom sede na čerešňovej stoličke snívajúc o vodopádoch, cirkusoch, prírodných miestach so šťastnými tvárami, láskavými energiami, zvieratami, koňmi, psami, anjelmi a vôňou života.

O DANE:

Vaša múdrosť siaha hlboko do dávnych časov. Priniesli ste si ju so sebou do vašej súčasnej inkarnácie preto, aby ste ostatným ukazovali cestu, a oni tak z vašich skúseností mohli ťažiť. neodkladajte zdeľanie tejto múdrosti. Pomôžem vám nájsť vhodné spôsoby ako zdieľať. Všetky podoby učenia sú rovnako hodnotné, bez ohľadu na to, koľko životov ovplyvníme. Dana je jednou z najpradávnejších keltských Bohyní, uctievali ju ako bohyňu Matku Stvoriteľku. Môže vám pomôcť so zhmotňovaním, alchýmiou a Božskou mágiou.

Táto karta sa vypýtala na svet v pondelok začiatkom tretieho júlového horúco-mokrého týždňa. Prišla mi so správou, že by bolo fajn znovu raz do týždňa čo to pozdieľať a možno niekoho inšpirovať, slovami potešiť. Je krásne dodržiavať isté rituály, či už ranné cvičenie, hlboký pohľad a skúmanie nových očí, ich farbu, koľko bodiek, trblietok, odrazov, písať o krásnych bohyniach. Písať, hovoriť, zdieľať a kráčať vo farbách. V takých akých sa radi vnímame, našich autentických, stále sa meniacich. Vracajúc sa k svojej esencii – jedinečných. Radostne trblietavo si kráčam svetom vlastných slov a teším sa z ťukajúcich prstov, bubnujúceho dažďa, detských piesní zo susedného bytu.. Ako vnímať zvuky, ako si tancovať na prechode pre chodcov pri zvuku tikania semaforu?

Podávam správy zo sveta, vnútorne veľkého, rozpínajúceho sa do všetkých sfér, dychtiaceho po živote, o nových po-citoch, vnemoch a bozkoch, očami nevideného, srdciami cítiaceho. V láske s láskou a novou dôverou, vo vďačnosti, Vesmíre, v nás.

AHO