Nájdete tu popis mantier a piesní, ktoré som sa naučila a zložila počas mojich ciest do vnútra, ale aj počas ciest do iných krajov.. Nachádzajú sa na drevenom usb kľúči, ktorý si môžete priamo odo mňa zakúpiť. Boli nahrávané v dvoch bratislavských štúdiách. Zas a znova ma dokážu rozveseliť, naladiť, navibrovať k Láske.

 

Above and below: Táto mantra spieva o tym že pod povrchom, v hĺbkach, aj nad ním vo výšinách, Ty si tou esenciou, krásou života,

si tou esenciou, láskou života, si posvätným zdrojom prameniacim zvnútra. 

Naučila som sa ju v roku 2018 od jednej ženy, keď sme oproti sebe v dvoch kruhoch držiac sa za ruky s ostatnými kráčali okolo ohňa , 

potom sme zastali a s vnútorným kruhom si hľadeli do očí . V roku 2018 som sa prvýkrát zúčastnila Rainbow = dúhového festivalu, kde sa Bytosti stretnú v prírode..

Aad Guray Nameh: Prvotná múdrosť, skláňam sa pre Tebou. skutočná, veľká, neviditeľná múdrosť, skláňam sa. Je v gurmukhi jazyku používanom v kundalini yoga tradícii. 

Ek Ong kar: Skutočné prijatie seba ako božskej bytosti prepojenej so zdrojom je o sebaprijatí a sebaláske. Boh nie je nikde mimo Teba, ty si Boh. Táto mantra sa nazýva aj mul mantra.

Ek Ong Kar – Som jedno so všetkým, čo je

Sat Nam – Pravda je moje meno

Karta Purakh – Ja som tvorca všetkého

Nirbhau – Som nebojácny/a

Nirvair – Som bez pomsty

Akal murat – Som nesmrteľný/á

Ajooni – Som nekonečný/á

Saibhang – Som sám/a sebou

Gur prasad – Toto poznanie je požehnaním, ktoré ma oslobodzuje

Jap – Meditujte

Aad sach – Som pred časom

Jugad sach – Som vo všetkých vekoch

Hai bhi sach – Som navždy pravdivý/á

Nanak hosi bhi sach – V tejto chvíli som pravdou

Guru guru: Prvá časť mantry, Guru Guru Wahe Guru, premieta myseľ do Nekonečna, zdroja poznania a extázy. 

Druhá časť, Guru Ram Das Guru, znamená „múdrosť, ktorá prichádza ako služobník Nekonečna“.

Keď sa stanem..: Sedela som na brehu Dunaja a predstavovala som si, že to je more. 🙂 Od roku 2018  sa vraciam na kanárske ostrovy každý rok a prepájam sa s energiou oceánu,

paliem, slnka, nechávam sa oslovovať “mi amor” (láska moja), mi ňiňa (dieťa moje) , mi cielo, mi corazón ( nebo, srdiečko..) Zložila som pei prvom návrate pár veselých veršov pre moju maminu, ktorej diagnostikovali

parkinsona a my sme hľadali spôsoby a liečiteľov, ktorí by vedeli pomôcť. K týmto veršom som pripojila španielsku “ľudovú” pieseň, ktorú som sa tiež naučila na dúhovom festivale- Amor amor amor a poďakovala sa tak zemi, vode, ohňu aj vzduchu za ich dary a kvality.

May the love: Nech láska ktorú zdieľame rozprestrie svoje krídla, preletí celou zemeguľou a zaspieva svoju pieseň každej žijúcej duši. Nech požehnanie Tvojej Božskej milosti, svieti každému.

Nech sú všetky Bytosti šťastné a slobodné. Hare Krishna, Halelujah, Om mani padme hum, OM.

We are as world creators: Sme tvorcovia sveta. Tvoríme ho vo svetle, v láske, v sláve.

Ocean is the beginning: Oceán je začiatkom zeme. Všetok život pochádza z mora. Znovu sa narodíme, znovu zomrieme, znovu pobežíme, znovu budeme milovať.. 

Oceán je začiatok zeme. Všetok život pochádza z mora. Znovu si zatancujeme, znovu si zaspievame, znovu sa budeme usmievať, znovu sa budeme objímať. 

Táto mantra mi pomáha pochopiť kruh života, večnosť a stvorenie. Preto sú indovia takí pokorní a vďační – ak si niečo neporiešiš v tomto živote, v nasledujúcom to snáď stihneš 🙂

Ong namo: Skláňam sa pred Božou múdrosťou všetkého, čo je. Skláňam sa pred božským učiteľom v mojom vnútri. 

Táto mantra pomáha vycentrovať cvičiaceho na ásanovú alebo meditačnú prax a posilňuje naše spojenie s Božstvom.

Rakhe Rakhanar: Boh nás všetkých ochraňuje a vedie nás životom. Povznáša nás a dáva nám dokonalosť. Boh nám dáva dotyk lotosových nôh Gurua a všetko sa stáva celistvým. 

Boh je milosrdný, láskavý a súcitný; a takou nech sa stane aj naša myseľ. Nech na Neho nezabúda.

(taktiež v gurmukhi jazyku)

Sat siri: Pravda, prosperita, veľkosť, veľký neumierajúci človek, ktorý nepozná smrť. Nekonečno, ktorý je nesmrteľné.

Slnko nad hlavou: Nech Ti slnko svieti nad hlavou a objíma Ťa láskou, A čisté svetlo v Tvojom srdci nech vedie Ťa cestou, vedie Ťa cestou.. Sat Nam – pravda je mojou podstatou.

Tancuj a snívaj: Naša autorská pieseň z projektu Surikaty pre deti. 

Máme právo snívať a plniť si svoje sny. Dovoliť si naplno prejaviť svoj potenciál. Podporiť sa navzájom vo svojom raste. Nielen pre malých ale aj pre veľkých vznikla táto pieseň. Len spievaj a tancuj a snívaj, ty môžeš..

Teyata om Bekanzee: 

„Teyata“ znamená prenášaný/á za hranice Samsary a Nirvány. Prvé „Bekanze“ odstraňuje problémy z mysle a tela. Druhé „Bekanze“ odstraňuje hlbšiu bolesť spojenú s duchovným utrpením.

Wah Yantee: Táto mantra prebúdza v nás intuíciu a súvisí s druhou – sakrálnou čakrou, ktorá je sídlom kreativity. Keď je myseľ jasná a začneme myslieť srdcom namiesto rozumom, vypustíme všetky myšlienky a bolesť z nášho energetického systému.