Klub Propojení je oázou  rušnom meste, kde si pomocou vôní, mandál, tvorivých workshopov a koncertov môžete pohladiť Dušu, roztiahnuť jej krídla a možno aj jemne vzlietnuť 🙂 Život v meste dokáže človeka otupiť, jeho zmysly, chute a vnímanie, umelé svetlá, steny, vysoké budovy, chodníky, kameň, kameň, kameň… A preto na pohľad voňavé, na Dotyk mäkké, na čuchové zmysly farebné priestory a otvorené srdcia podzemných obyvateľov tohto miesta zaručene pôsobia ako balzam. Objavila som tento priestor vďaka kamarátovi Michalovi, s ktorým sme sa stretli na koncerte Estasa Tonne ( https://estastonne.com/ ) Michal študuje tantru a svojím zvučným hlasom spieva všetkým luxusným pstruhom, ktorým varí v Hiltone. 🙂 Až teraz som si uvedomila, čo som napísala, a preto tú predošlú vetu ani nezmením. Nech znie krásne nezmyselne a vtipne v našich ušiach. Sama som v tomto priestore ponúkla pred dvoma rokmi koncert a nedávno i thajskú masáž. Naučila som sa tu a ochutnala rôzne super zdravé a podporné čaje, bylinky, raw vegánske pochutiny. Jedným z takýchto zázrakov je Buddhovo ovocie:

Buddha je ovocie – jeho tradičné čínske meno je Luo Han Guo – je prírodný, nízkokalorický  sladký plod, ktorý sa rozrástol v južnej Číne na úpätí hôr po tisíce rokov. Toto ovocie má jedinečnú lahodnú chuť, ktorá prekvapuje a prináša spomienky na najrôznejšie chute každému človeku… Zvyčajne je to veta “Hmm, že mi pripomína niečo…”.                                        Luo Han Guo je plod, ktorý sa po dozretí vysuší a potom sa používa ako čaj, nápoj, alebo tiež ako sladidlo v podobe prášku, alebo ako sirup.
Má veľmi intenzívnu sladkú chuť, je až 300x sladší ako cukor, ale neobsahuje bežné sacharidy, ale tak-zvané. Terpenoidné glykozidy, ktoré nie sú absorbované v tenkom čreve, sa preto prirodzene nemôžu premeniť na teplo. Sú vhodné pre ľudí s nadváhou, ktorí si môžu dopriať zdravé mlsanie, alebo dokonca pre diabetikov, pre ktorých je tento typ sladidla viac ako vhodný. Ľudia si ho radi doprajú v čaji a kaviarňach. Plody sú bez kofeínu a ďalších pridaných látok. Bezlepkové, vegánske.

Ak by ste mali záujem o ochutnávku, alebo zadováženie si tohto zázraku, môžete ma veselo kontaktovať. 🙂

 

S láskou Evi

 

 

https://www.luohanguo.cz/indexsk.html

https://www.facebook.com/klubpropojeni/